Zaparkowałeś kiedyś auto na miejscu dla niepełnosprawnych? Może ten film cię powstrzyma

"Co robisz? Ja nie jestem tylko znakiem na asfalcie!" - pyta mężczyzna na wózku inwalidzkim. Stoi na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych, na które właśnie chciał wjechać pełnosprawny kierowca. Tyle że człowiek na wózku to hologram, który ma sprawić, by rosyjscy kierowcy nie parkowali na miejscach dla niepełnosprawnych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW Rosji 30 proc. kierowców parkuje na miejscach oznaczonych symbolem wózka inwalidzkiego. Dlatego powstał ten film.

"Co robisz? Ja nie jestem tylko znakiem na asfalcie!" - mówi niepełnosprawny młody mężczyzna. Tyle że chłopak na wózku to hologram.

Organizacja pozarządowa Dislife.ru postanowiła skonfrontować pełnosprawnych kierowców nie z bezimiennym znakiem na parkingu, ale z "żywymi" ludźmi. Działacze z Dislife stworzyli hologram osoby niepełnosprawnej, który może być wyświetlony na miejscu parkingowym. Specjalna kamera wykrywa, czy na miejscu dla niepełnosprawnego parkuje samochód. Program uaktywnia się, gdy jest to samochód bez nalepki na szybie świadczącej o niepełnosprawności kierowcy. Sam hologram wyświetlany jest na mgiełce wodnej niewidocznej gołym okiem. I prosi: "Nie udawaj, że nie istnieję. Proszę, poszukaj innego miejsca".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: