Marian Kowalski ma mumię chomika krajowego. I sam nie wie, po co

Wczoraj Marian Kowalski pochwalił się nową koszulką, pozując na tle fototapety z książkami. Dziś polityk pokazał światu ?zmumifikowanego chomika krajowego?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMarian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego w minionych wyborach prezydenckich, umieścił na Facebooku informacje o swoim niespotykanym znalezisku - "zmumifikowanym chomiku krajowym". Polityk deklaruje, że znalazł zwierzątko w opuszczonym wiejskim domu i umieścił je w "hermetycznej gablotce".

Komentarz na profilu Marian KowalskiegoKomentarz na profilu Marian Kowalskiego Facebook.com/MarianKowalski

Po co Kowalskiemu ten dziwny eksponat? Tego nie wie nawet on sam. "Lubie pana, pana poglady sa bliskie moim ale nasowa się pytanie na xxuj panu ten chomik" - napisał pan Piotr w komentarzu do wpisu polityka (pisownia oryginalna). "No właśnie sam tego nie wiem" - odpisał Kowalski.

Rzadki gatunek chomika

Nie istnieje taki gatunek jak chomik polski. Jest natomiast chomik europejski - jak podaje Adam Wajrak - pamiątka po rozciągających się kiedyś aż do Polski stepach. "Pospolite niegdyś zwierzę dziś jest bardzo rzadkie i mało komu w Polsce znane" - pisał na łamach Gazety Wyborczej.

Niestety nie wiemy, czy znalezisko Mariana Kowalskiego jest faktycznie rzadkim okazem chomika europejskiego.

 

Nietypowa biblioteczka

Działający aktywnie w polityce od ponad 20 lat Kowalski znany jest ze swoich poglądów politycznych i szczególnego zamiłowania do kulturystyki. Choć ostatnio odszedł z Ruchu Narodowego, nie przestaje dzielić się swoimi poglądami publicznie. W ostatnich dniach dał im wyraz, zachęcając do kupna koszulki, na której pojawia się hasło ''Stop! Nie dla Islamu w Europie''. Niezależnie od jego wydźwięku, najciekawsze w tej fotografii pozostaje tło, a dokładnie fototapeta markująca regał z książkami .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: