PiS przeciwne wysyłaniu 6-latków do szkół. Czy było tak zawsze? Sprawdzamy

- Odkryłam wczoraj, że PiS przygotował projekt ustawy, że 6-latki powinny iść do szkoły - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska na antenie Radia RMF FM. Szefowa MEN dodała, że projekt znalazła w ministerialnych szufladach. PiS potwierdza, że projekt istnieje. I zastrzega, że go nie chował.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Pani minister nie odkryła żadnej eureki - powiedziała w rozmowie z portalem Gazeta.pl Elżbieta Witek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przyznała, że jej partia przygotowała taki projekt przed laty, ale się z niego wycofała. - Mieliśmy to w swoim programie, ale zmieniliśmy zdanie po obawach rodziców. Gdzieś w 2008 albo 2009 roku. Rodzice byli przeciw, a my ich posłuchaliśmy - tłumaczy.

Witek podkreśliła, że nieprzypadkowo Platforma mówi o tym projekcie w czasie trwającej kampanii parlamentarnej. - Nie znalazła tego w żadnej szufladzie, bo musiałaby ich długo nie sprzątać - dodaje.

Na odkrycie Joanny Kluzik-Rostkowskiej niemal od razu odpowiedział PiS: partia zamieściła w sieci film, w którym zarzuca Platformie, że nie wysłuchała zdania rodziców w sprawie posyłania 6-latków do szkół.

Zobacz wideo

Obecnie PiS domaga się zniesienia reformy rządu PO-PSL, posyłającej 6-latki do szkół. Wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda chciał dopisać do wrześniowego referendum pytanie w tej sprawie, jednak Senat odrzucił prezydencki wniosek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: