Piechociński kpi: Macierewicz to wybitny polityk. Wygrał walkę ze Wschodem

Zamykanie nierentownych kopalń, śmigłowce Caracal oraz kampania wyborcza - Janusz Piechociński w porannej rozmowie w Radiu Zet odpierał zarzuty opozycji dotyczące tych spraw.

Polub i bądź na bieżąco!W rozmowie w Radiu Zet pojawił się między innymi temat zakupu śmigłowców Caracal. Monika Olejnik przytoczyła słowa Antoniego Macierewicza, który twierdzi, że ich zakup to skandal. - Proszę nie obrażać pana Macierewicza! To wybitny polityk, który wydał i wygrał walkę ze Wschodem, a obecnie walczy z Zachodem - powiedział poseł.

- Zwracam uwagę na to, że do Ministerstwa Gospodarki wpłynęły odpowiednie dokumenty i obecnie negocjujemy część offsetową przetargu na caracale - stwierdził Piechociński. Dodał też, że w triadzie "gospodarka, armia, demografia" jesteśmy najsilniejsi w gospodarce.

- Antoni Macierewicz chciałby zwiększyć liczebność polskiej armii o 50 tysięcy ludzi. Policzmy: 50 tys. żołnierzy razy 6 tysięcy brutto razy 12 miesięcy. Wyszło dużo, prawda? - Zapytał poseł, dodając, że "woli dozbrajać polską gospodarkę, infrastrukturę i naukę".

Janusz PiechocińskiJanusz Piechociński Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Janusz Piechociński odniósł się również do zarzutów opozycji, która twierdzi, że rząd oszukał górników. - Sytuacja jest dramatyczna. Powinniśmy przesuwać siły, środki, maszyny i górników tam, gdzie jest dobrej jakości węgiel, który się sprzedaje - powiedział wicepremier.

Dodał, że "zupełnie inaczej by nam się rozmawiało, gdyby cena węgla była wyższa". - Kompania Węglowa byłaby wówczas rentowna, tak jak to miało miejsce cztery lata temu. Łatwiej jest wtedy poszukiwać inwestorów - powiedział. Nie zaprzeczył również słowom Moniki Olejnik, która powiedziała, że nierentowne kopalnie powinny być zamykane.

Janusz PiechocińskiJanusz Piechociński Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Prowadząca przypomniała też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że dotacje dla rolników są za niskie i że są takie dlatego, że "państwo polskie przehandlowało te dotacje za pozycję Donalda Tuska w Brukseli". - To mówi ten polityk, który na wieś jeździ tylko przed każdymi wyborami? - zdziwił się Piechociński.

Olejnik nawiązała też do słów Beaty Szydło, która dziś rano powiedziała, że rząd nie rządzi, tylko robi kampanię wyborczą. Janusz Piechociński odpowiedział, że "w takim razie kampanią jest to, że w ciągu dwóch tygodni przejechał 14 tysięcy kilometrów, bo otwierał nowe przedsiębiorstwa w strefach ekonomicznych w całym kraju i to, że zabrał rekordową grupę przedsiębiorców do Iranu, aby otworzyć tamten rynek, gdyż niedługo wygasną sankcje związane z handlem".

Janusz PiechocińskiJanusz Piechociński Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: