"Kiedy Rosja zwróci wrak TU-154?". Prawicowy dziennikarz zaskoczył Putina na korytarzu

Dziennikarz Telewizji Republika krzyknął za przechodzącym Putinem: "Kiedy Rosja zwróci polski wrak TU-154 ze Smoleńska?". Odpowiedzi wprawdzie nie otrzymał, ale prezydent Rosji z pewnością pytanie usłyszał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPodczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ jeden z dziennikarzy TV Republika trafił na przechodzącego korytarzami kwatery głównej Władimira Putina z ochroną. Nie przepuścił takiej okazji, aby głośno zadać prezydentowi Rosji pytanie dotyczące katastrofy smoleńskiej. - Prezydencie Putin, kiedy Rosja odda polski wrak TU-154 z katastrofy smoleńskiej z 2010 roku? - zapytał Michał Rachoń, reporter TV Republika.

Dziennikarz nie dostał żadnej odpowiedzi, jednak Putin pytanie musiał usłyszeć, ponieważ dwa razy obejrzał się w stronę polskiego reportera, mierząc go wzrokiem. Reakcja prezydenta Rosji została zarejestrowana na wideo.

 

Pozostaje pytanie, czy Putin w ogóle zrozumiał wypowiedź Rachonia. Przywódca Rosji wprawdzie trzykrotnie przemawiał publicznie w języku angielskim, ale widać było, że sprawia mu to ogromną trudność. Niewykluczone jednak, że Putin angielski zna, a problemem sprawia mu wyłącznie wymowa i silny akcent.

Przemówienia prezydenta w ONZ

Podczas obecnej sesji Zgromadzenia Ogólnego prezydent Duda wygłosił dwa plenarne przemówienia. Mówił w nich o stosowaniu na świecie prawa, a nie siły, oraz sprzeciwił się agresji w stosunkach międzynarodowych. Niedługo po nim swoje przemówienie wygłosił Władimir Putin. Prezydent Rosji z kolei poruszył kwestie "ekspansji NATO" oraz zagrożenia ze strony Państwa Islamskiego. Po debacie Duda spotkał się ponadto z prezydentem USA Barackiem Obamą, prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką i przewodniczącym RE Donaldem Tuskiem. Na wspólnej kolacji zorganizowanej przez prezydenta USA Andrzej Duda zasiadł przy jednym stole z Władimirem Putinem.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

O polityce współczesnej Rosji przeczytaj w książkach >>

Więcej o: