Cimoszewicz: Skutek fatalnej polityki Donalda Tuska, to Ewa Kopacz walcząca o fotel premiera

Włodzimierz Cimoszewicz w ?Kontrwywiadzie? w RMF FM twardo ocenił ostatnie lata Platformy Obywatelskiej i polityki Donalda Tuska. Podał również w wątpliwość kompetencje premier Ewy Kopacz i Beaty Szydło.

Polub i bądź na bieżąco!- Widać gołym okiem, że Tusk wymordował w PO wszystkich, którzy byli wybitniejsi - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz , dodając, że "będziemy skazani na rządy PiS-u przez kilka lat, kiedy on (Donald Tusk - red.) będzie siedział w Brukseli".

Premier nie ma kompetencji

Cimoszewicz powiedział także, że "skutkiem fatalnej polityki Tuska jest to, że o fotel lidera rządu walczy Ewa Kopacz". Z drugiej strony barykady jest Prawo i Sprawiedliwość, gdzie "Jarosław Kaczyński musi się schować", a efektem tego jest to, że "oglądamy inne twarze".

Ewa Kopacz i Beata Szydło po raz kolejny zostały ostro ocenione przez Włodzimierza Cimoszewicza. - Obie panie nie mają kwalifikacji do kierowania rządem takiego państwa jak Polska. To wymaga większej wiedzy i większego doświadczenia - powiedział w "Kontrwywiadzie" w RMF FM.

Więcej o: