Anglik przeprowadził się do Gdańska. Na zajęcia lata do Londynu. Dlaczego? Oszczędza

Jak zaoszczędzić, studiując w Londynie? Przeprowadzić się do Polski. 23-letni Jonathan obliczył, że taniej mu będzie dojeżdżać na zajęcia z Gdańska, niż wynajmować mieszkanie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jonathan Davey studiuje antropologię na Uniwersytecie Goldsmith w Londynie. Za wynajem pokoju w pobliżu uczelni płacił 220 funtów tygodniowo, czyli około 1266 zł. Postanowił się przeprowadzić już w zeszłym roku. Przeliczył sobie, że cały rok wynajmowania mieszkania w Polsce i dojeżdżania do Londynu będzie kosztować go 2100 funtów, czyli 12 tys. zł. Tym sposobem Jonathan zaoszczędzi około 53 tys. zł.

"Oszczędzam fortunę"

- Trudno w to uwierzyć, ale jest taniej przemierzać 1,5 tysiąca kilometrów, dojeżdżając na zajęcia, niż mieszkać tuż za rogiem uczelni - mówi dziennikarzom "The Mirror" . - Latam z Gdańska do Luton w środy o szóstej rano, dzięki różnicy czasu jestem na zajęciach już o 10. Mam zajęcia w środy, czwartki i piątki. Potem wracam do Polski i zostaję aż do następnej środy - dodaje.

Ale takie sposoby - jak słusznie zauważyli nasi czytelnicy - już dawno zostały opatentowane:

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: