Oto najdłuższy na świecie (i najbardziej przerażający) most ze szkła! Zobacz pierwsze reakcje turystów

Najdłuższy na świecie szklany most wiszący otwarto właśnie w chińskiej prowincji Hunan. Ogromna konstrukcja wisi nad przepięknym 180-metrowym kanionem. Tym samym, który zainspirował twórców filmu ?Avatar?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ>>

Turyści bali się przechodzić przez ten most nawet wtedy, gdy był zbudowany z drewna. Teraz drewno zastąpiono szkłem. Przez ostatnie miesiące 11 inżynierów pracowało po 12 godzien dziennie, by dawną konstrukcję wypełnić płytami ze szkła. Efekt jest niesamowity.

Podobnie jak samo miejsce, w którym postawiono szklany most. Uświetnia on teren pięknego Zhangjiajie National Park w środkowo-południowych Chinach.

 

Terenami parku zachwycali się wielokrotnie m.in. filmowcy. Jeden z ostatnich przykładów: kanion, nad którym zawieszony jest most, zainspirował twórców filmu "Avatar", którego akcja dzieje się na górzystej planecie przypominającej nieco chiński krajobraz.

Most został zaprojektowany przez izraelskiego architekta Haima Dotana. Jest skonstruowany tak, aby wytrzymać silny wiatr, trzęsienia ziemi oraz utrzymać do 800 osób jednocześnie. Jednak wielu odwiedzających jest zbyt przerażonych widokiem, by przejść przez most - co widać na pierwszych zdjęciach wykonanych po jego otwarciu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: