"Fakt": Duda i Kaczyński przyłapani! Pod osłoną nocy odbyli tajne spotkanie

"W największej tajemnicy, pod osłoną nocy i bez wiedzy nawet najbliższych współpracowników. W takich właśnie okolicznościach w czwartek odbyło się tajne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą" - podaje sobotni "Fakt". I na dowód publikuje zdjęcia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Gazeta opisuje , że do spotkania doszło w czwartek wieczorem w domu prezesa PiS. Dziennik artykuł zatytułowany wielkim napisem "Przyłapani" ilustruje zdjęciami prezydenta, który - jak można wywnioskować z zapowiedzi - za chwilę wejdzie do domu Kaczyńskiego.

"Nocne spotkanie może oznaczać, że między Kaczyńskim a Dudą nastąpiło ocieplenie. Jeden z naszych rozmówców z PiS zwraca uwagę, że w ostatnim czasie prezydent przestał odcinać się od PiS" - opisuje "Fakt" i podaje, że nocna rozmowa trwała 2,5 godziny.

Tabloid, powołując się na nieoficjalne źródła w partii, spekuluje, że Kaczyński po wyborach miał obawiać się, że Duda zbuduje własny obóz polityczny, niezależny od partii. "Dudzie nie udało się zabrać do Pałacu nikogo z ekipy, która wygrała mu kampanię wyborczą. Na przeszkodzie stanął prezes PiS" - czytamy w "Fakcie".

Szef sztabu PiS: Jeśli panowie się spotkali, to dobrze dla naszej demokracji

Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS, odniósł się do informacji o spotkaniu prezydenta Dudy z Jarosławem Kaczyńskim na konferencji, na której zaprezentowano nowy spot PiS.

- To tak jest w krajach demokratycznych, że prezes partii, która wystawiła kandydata na urząd prezydenta, od czasu do czasu z nim się spotyka. To jest zupełnie normalna praktyka. Jeśli panowie się spotkali, to dobrze dla naszej demokracji - powiedział Karczewski.

Karczewski dodał, że spotkanie odbyło się w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego, a nie - jak podawały media - w mieszkaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: