Sondaż dla Faktów TVN: Wybory - choć traci - wygrywa PiS. KORWiN przed Kukizem. Siedem partii w Sejmie

Siedem ugrupowań politycznych w Sejmie, zarówno PiS, jak i rządząca obecnie PO tracą poparcie. Partia KORWiN wyprzedza ruch Pawła Kukiza. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż poparcia partyjnego Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Z wynikiem 33 proc. Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te odbywały się w najbliższą niedzielę. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z poparciem 22 proc. ankietowanych. Oznacza to, że obie partie odnotowały od poprzedniego sondażu z końca sierpnia spadek poparcia odpowiednio o pięć i trzy punkty procentowe - wynika z sondażu dla Faktów TVN i TVN24 .

Poza liderami rankingu w Sejmie znalazłoby się jeszcze pięć partii: Zjednoczona Lewica z ośmioprocentowym poparciem - (spadek o jeden punkt procentowy), partia KORWiN z poparciem 7 proc. (wzrost deklarowanego poparcia o dwa punkty procentowe), Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna Ryszarda Petru, na które chciałoby zagłosować po 6 proc badanych (PSL - wzrost poparcia o jeden punkt procentowy), Nowoczesna - spadek o jeden punkt procentowy), a także ugrupowanie Kukiz'15, na które chciałoby zagłosować 5 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 września 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1028 osób pełnoletnich.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: