PiS komentuje biografię Kaczyńskiego. "Nie została napisana w dobrej wierze"

"Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" - taki tytuł ma nosić książka dziennikarza "Newsweeka" Michała Krzymowskiego, która ukaże się w kluczowym momencie kampanii wyborczej. W rozmowie z nami rzeczniczka PiS powiedziała, że sam Kaczyński nie będzie sprawy komentował.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Pan prezes nie będzie komentował tego tematu. Zapoznał się z okładką, jest przekonany, że książka nie została napisana w dobrej wierze. Tym bardziej że termin premiery jest ściśle powiązany z wyborami parlamentarnymi. Innego komentarza pan Kaczyński nie udzieli" - powiedziała w rozmowie z nami Elżbieta Witek, rzeczniczka partii.

O komentarz chcieliśmy poprosić również Marcina Mastalerka, rzecznika kampanii PiS, jednak ten był dziś nieosiągalny.

"Czuły, tęskniący za akceptacją..."

Jaka będzie książka o Kaczyńskim? Z zapowiedzi samego autora wynika , że skupił się on nie na polityce, ale na samej - pełnej sprzeczności - postaci lidera polskiej prawicy. Szef PiS, zdaniem Krzymowskiego, jest "jak my wszyscy - pełny tajemnic i sprzeczności", ma być równocześnie "charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań", i człowiekiem "czułym, tęskniącym za akceptacją, uległym wobec kobiet i uciekającym w samotność".

Książka ukaże się 28 września nakładem Axel Springer Polska, a w jednym z nadchodzących numerów "Newsweeka" znajdziemy jej fragment.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: