Kaczyński jednak będzie premierem? "Jeśli PiS wygra" [KOMENTARZE PORANKA]

Wystąpienie ws. uchodźców Jarosława Kaczyńskiego poruszyło opinię publiczną. Mimo że minęły dwa dni, poranne programy publicystyczne były zdominowane przez osobę prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLudwik Dorn w programie "Jeden na jeden" określił wystąpienie prezesa Kaczyńskiego jako "zupełnie oderwane od rzeczywistości".

Ludwik DornLudwik Dorn Andrzej Michalik/ Agencja Wyborcza.pl

Cezary Tomczyk powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM, że Polska jest gotowa na każdą liczbę uchodźców. Zapytany przez Konrada Piaseckiego, dlaczego w narracji PO tak często pojawia się Jarosław Kaczyński, odpowiedział: - Panie redaktorze, wie pan dlaczego? Bo to jest szef opozycji w Polsce i to jest osoba, która bez żadnej odpowiedzialności za chwilę, nie daj Boże jeśli PiS wygra wybory, będzie miała pełną władzę w Polsce.

Cezary TomczykCezary Tomczyk Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

- Dowiedzieliśmy się, co Kaczyński wie o Europie. To, co mówił, byłoby śmieszne, ale on jest posłem od lat - powiedział z kolei Michał Kamiński w Radiu ZET:

- W Platformie Obywatelskiej, w przeciwieństwie do PiS, nie musimy ukrywać lidera - mówił. Monika Olejnik szybko odbiła piłeczkę i zapytała, kto będzie premierem - Szydło czy Kaczyński.

Kamiński odparł: - Ewa Kopacz. Jestem przekonany, że do Polaków dotrze, jaki jest wybór.

Michał KamińskiMichał Kamiński Tomasz Rytych / Agencja Wyborcza.pl

Janusz Lewandowski, gość Polskiego Radia, stał się bohaterem pierwszego spotu PiS z zapowiadanej serii "Wszyscy ludzie Ewy Kopacz", która ma uderzać w PO. W "Sygnałach Dnia" powiedział, że jest to dla niego wyraz bezradności Prawa i Sprawiedliwości i to jest źródłem brudnej kampanii tej partii.

Janusz LewandowskiJanusz Lewandowski Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna w TVP Info powiedział wprost: - Jeśli PiS wygra, to uważam, że kandydatem na premiera będzie Jarosław Kaczyński.

Grzegorz SchetynaGrzegorz Schetyna Jarosław Kubalski / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: