Książka o Kaczyńskim. "Z jednej strony charyzmatyczny, brutalny przywódca, z drugiej człowiek czuły, tęskniący za akceptacją"

Za dwa tygodnie, w kluczowym momencie kampanii wyborczej, ukaże się książka o Jarosławie Kaczyńskim. Autor, dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski, zapowiada, że starał się napisać "o żywym człowieku", jego zaletach i słabościach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOkładkę książki zaprezentował serwis 300Polityka . Tytuł? "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". Z zapowiedzi samego autora wynika, że skupił się on nie na polityce, ale na samej - pełnej sprzeczności - postaci lidera polskiej prawicy.

Szef PiS, zdaniem Krzymowskiego, jest "jak my wszyscy - pełny tajemnic i sprzeczności", ma być równocześnie "charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań", i człowiekiem "czułym, tęskniącym za akceptacją, uległym wobec kobiet i uciekającym w samotność".

Krzymowski zapowiada, że opisuje też miłość Jarosława Kaczyńskiego do matki, Jadwigi, trudne relacje z ojcem Rajmundem, a także cios, jakim była dla szefa PiS śmierć brata w katastrofie smoleńskiej. "Pierwszym środowiskiem, w którym się odnajdzie, będzie jego własna partia" - opisuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Książka ukaże się 28 września nakładem Axel Springer Polska, a w jednym z nadchodzących numerów "Newsweeka" znajdziemy jej fragment.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: