"Nienawistna propaganda Kaczyńskiego. Nie chcę, by niszczył wizerunek mojego kraju" [KOMENTARZE PORANKA]

Wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie i straszenie Polaków konsekwencjami przyjmowania imigrantów było jednym z głównych tematów dzisiejszych programów publicystycznych. Co mówili ich goście?

Polub i bądź na bieżąco! - Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że imigranci nie będą przestrzegać naszego prawa, nie będą przyjmować naszych zwyczajów, prawa. A później albo i równolegle narzucą swoje wymogi w różnych przestrzeniach życia. Może być tak jak w Szwecji, gdzie istnieją 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat, a Szwedzi w niektórych miejscach obawiają się wywieszać flagi, na których jest krzyż - przestrzegał wczoraj w Sejmie prezes PiS. Czytaj więcej >>

Grzegorz Schetyna ostro skomentował te słowa:

I dodał, że miał w związku z wypowiedzią Kaczyńskiego telefony od znajomych z zagranicy.

Leszek Balcerowicz ocenił, że prezes PiS psuje wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

A Włodzimierz Cimoszewicz zauważył, że straszenie imigrantami nie jest niczym nowym w wykonaniu PiS.

O straszeniu mówił też Palikot.

Nie wszyscy jednak ocenili wystąpienie Kaczyńskiego negatywnie. Zdaniem Mastalerka było "merytoryczne".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Więcej o: