Kaczyński: "W 54 strefach w Szwecji obowiązuje szariat". Błyskawiczna riposta ambasady Szwecji

- Może być tak jak w Szwecji, gdzie istnieją 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat - powiedział Jarosław Kaczyński podczas debaty w Sejmie o uchodźcach. "W Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo" - napisała na Twitterze szwedzka ambasada.

MIG

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJarosław Kaczyński przestrzegał dziś w Sejmie, że "istnieje poważne niebezpieczeństwo, że imigranci nie będą przestrzegać naszego prawa, nie będą przyjmować naszych zwyczajów, prawa". - A później albo i równolegle narzucają swoje wymogi w różnych przestrzeniach życia - przekonywał. Dodał, że "może być tak jak w Szwecji, gdzie istnieją 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat, a Szwedzi w niektórych miejscach obawiają się wywieszać flagi, na której jest krzyż".

Czy w Szwecji rzeczywiście są takie miejsca, w których zamiast szwedzkiego prawa w użyciu są reguły islamskiego prawa szariatu? Ambasada Szwecji ma na ten temat zupełnie odmienne zdanie niż prezes PiS:

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: