Światowy Ranking Uniwersytetów 2015. Najlepsza polska uczelnia w czwartej setce

Portal Top Universities opublikował najnowszy ranking uniwersytetów. Najlepsza polska uczelnia - Uniwersytet Warszawski - uplasowała się na 344. pozycji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPierwszą pozycję zajął Massachusetts Institute of Technology, dalej - Harvard, Cambridge i Stanford. Dla tego ostatniego to awans z siódmego miejsca, z kolei Harvard poprawił wynik o dwie pozycje. O jedno miejsce spadł Uniwersytet Cambridge. Zeszłoroczny zdobywca srebrnego medalu - Imperial College London - spadł aż na ósmą pozycję.

Z polskich uniwersytetów najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski. Uplasował się on na 344. pozycji. Uniwersytet Jagielloński znalazł się w piątej setce, a Politechnika Warszawska w siódmej.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Uniwersytet Wrocławski znalazły się w rankingu poniżej 700. pozycji.

Ranking uczelni wyższychRanking uczelni wyższych Gazeta.pl

Na stronie Top Universities można sprawdzić dokładne wyniki każdej uczelni i zmiany w rankingu na przestrzeni lat. I tak w kategorii nauk biologicznych Uniwersytet Warszawski zajął 144. miejsce. UW jest też w pierwszej setce w kategorii języków nowożytnych, tak samo jak Uniwersytet Jagielloński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: