Ks. Grzegorz Michalczyk o uchod嬈ach: "To nasz obowi您ek ich przyj望" [TOMASZ LIS NA 玆WO]

- Je瞠li na progu mojego domu stoi cz這wiek, to moim obowi您kiem jest go przyj望 - m闚i ks. Grzegorz Michalczyk w programie "Tomasz Lis na 篡wo". - Oblicze uchod嬈y to oblicze Chrystusa - doda.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Będziemy weryfikować tych, których przyjmiemy. Musimy być przekonani, że przyjmujemy tych, którzy nie mają na celu ataków terrorystycznych, tylko tych, którzy chcą normalnego spokojnego życia - mówiła posłanka PO Joanna Mucha w programie "Tomasz Lis na żywo". Dodała też, że wśród uchodźców występuje wyższy wskaźnik zakładania swojej działalności gospodarczej i znacznie niższy poziom przestępczości niż wśród obywateli kraju przyjmującego. - Dodają też do budżetu znacznie więcej, niż państwo wydaje na taką osobę - stwierdziła i dodała: - Próbujmy ten strach łagodzić i patrzeć na dane.

Innego zdania był Przemysław Wipler. Mówił, że gdyby jego parafia przyjęła rodzinę uchodźców, to on miałby wobec nich swoje oczekiwania: by dostosowali się do polskiej tradycji i polskiego prawa.

Wyjaśnił też, przeciwko czemu wraz z innymi uczestnikami protestował w Warszawie na manifestacji, na której powiewały transparenty "Je.. islamistów" czy "A na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści". - Protestowaliśmy przeciwko przymusowym obozom, które Unia Europejska chce w Polsce umieścić - mówił i dodał, że uchod嬈y zamknięci w takich obozach będą przetrzymywani wbrew swojej woli. - 砰jemy w kraju, z którego 2 mln ludzi wyjechało. I wcale się nie dziwię, że uchodźcy chcą dotrzeć do tych państw, do których uciekają sami Polacy.

Według Wiplera wojenni uchodźcy to kobiety i dzieci, a mężczyźni powinni zostać. - A ci, którzy uciekają do Europy, to w 75 proc. młodzi mężczyźni - dodał.

Wypowiedział się też ks. Grzegorz Michalczyk: - Są ludzie, którzy uważają się za chrześcijan. Ale przychodzi taki czas, kiedy Bóg mówi: sprawdzam.

Dodał też, że w środowiskach prawicowych nakręcana jest spirala strachu. - A ludzie w obsesji strachu potrzebują ofiar, potrzebują krwi - mówił. - Patrzymy na wyznawców islamu przez pryzmat obciętych głów i Pa雟twa Islamskiego. To świadczy o naszej nieczułości. Nie mamy o nich zielonego pojęcia - dodał.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Tak konkretnie możesz pomóc uchodźcom >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wi璚ej o: