Ciało Aylana Kurdiego na okładce Charlie Hebdo. Internauci oburzeni: "To obrzydliwe"

Zdjęcie Aylana Kurdiego - trzyletniego Syryjczyka znalezionego na jednej z plaż w tureckim kurorcie Bodrum - obiegło świat. Teraz francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo" zamieszcza jego rysunek na swojej okładce. Z podpisem: "Tak blisko do celu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Obok ciała chłopca narysowano billboard McDonald's z napisem: "Promocja na zestawy dla dzieci - dwa w cenie jednego!". Rysunek zatytułowano: "Tak blisko do celu".

Oprócz tego francuski magazyn opublikował też rysunek, na którym widać Jezusa kroczącego po wodzie. Z wody wystają nogi dziecka. Podpis: "Dowód na to, że Europa jest chrześcijańska - chrześcijanie chodzą po wodzie", a obok: "Muzułmańskie dzieci toną".

"Stop Charlie Hebdo"

Najnowsze rysunki wywołały falę oburzenia. Na Twitterze pojawiają się komentarze: "Stop Charlie Hebdo", "Brak słów, to obrzydliwe". A jeszcze parę miesięcy temu cały świat pisał "Je suis Charlie" ("Jestem Charlie") na znak solidarności z redakcją po zamachu terrorystycznym.

7 stycznia bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób w redakcji satyrycznego magazynu. Był to odwet za publikację karykatury Mahometa.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Tak konkretnie możesz pomóc uchodźcom >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: