Gowin o przyjęciu muzułmańskich uchodźców: Nie mamy zapraszać nieszczęścia [CYTATY PORANKA]

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców - a jeśli tak, to czy powinniśmy rozróżniać ich na tych "łatwiejszych" do zasymilowania? Goście programu Moniki Olejnik "7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET byli w tej kwestii podzieleni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Bartosz Kownacki przekonywał, że uchodźcy starają się przedostać w głąb Europy z krajów, w których nie grozi im śmierć. Jak dodał, należy przyjąć tych, którzy są łatwiejsi do asymilowania:

Bartosz KownackiBartosz Kownacki Fot. Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Gowin przekonywał, że w Polsce powinni pojawić się imigranci z tych grup wyznaniowych i etnicznych, które są nam bliższe kulturowo:

Wypowiedzi Gowina i Kownackiego wzburzyły Iwonę Śledzińską-Katarasińską, która przypomniała, że muzułmanie i Syryjczycy mieszkają już w Polsce. - Nie słyszałam, żeby komuś to przeszkadzało - zaznaczyła.

Iwona Śledzińska-KatarasińskaIwona Śledzińska-Katarasińska Fot. Agencja Wyborcza.pl

Stanisław Żelichowski forsował rewolucyjny pomysł na rozwiązanie kwestii imigrantów. Na pytanie Moniki Olejnik, czy w takim razie powinni wrócić do Syrii, odpowiedź brzmiała "tak, jeśli zapewni się tam bezpieczeństwo":

Stanisław ŻelichowskiStanisław Żelichowski Fot. Agencja Wyborcza.pl

Krzysztof Gawkowski ostro skrytykował poglądy PiS i obozu prawicy w kwestii imigrantów:

Krzysztof GawkowskiKrzysztof Gawkowski Fot. Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Tak konkretnie możesz pomóc uchodźcom >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: