Trudna dyskusja Piaseckiego z Ziobro. W końcu: Skoro pan nie odpowiada na pytania, kończę tę rozmowę [PORANNE KOMENTARZE]

Problem uchodźców po raz kolejny zdominował poranne programy publicystyczne. Nie zabrakło absurdalnych i zaskakujących wypowiedzi.

Polub i bądź na bieżąco!Rzeczniczka rządu Małgorzata-Kidawa Błońska zwróciła uwagę na to, że problemu imigrantów nie możemy rozwiązywać, przyjmując ich do siebie, ale naprawiając sytuację w ich krajach.

Poseł Jarosław Gowin powtarzał swoje obawy związane z napływem do kraju muzułmanów. Gdy prowadzący przypomniał mu apel papieża Franciszka o przyjmowanie uchodźców, polityk zaskoczył:

Rozmowa Konrada Piaseckiego ze Zbigniewem Ziobro w RMF FM była dosyć ostra. Polityk przedstawiał w programie tezy, które prezentują m.in. skrajni prawicowcy. Dziennikarz z kolei wytykał mu brak przygotowania. Np. gdy Ziobro stwierdził:

Piasecki przypomniał, że wzrost liczby gwałtów w Szwecji to w dużej mierze przyczyna zmiany definicji gwałtu (od kilku lat za gwałt uznaje się m.in. także molestowanie seksualne). Ziobro dalej jednak ciągnął swoje wywody i unikał odpowiedzi na pytania. Skończyło się to tak:

Ryszard Petru zaś w Radiu Zet drwił ze skrajnej prawicy i jej lęku przed zagrożeniami ze strony islamu.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: