"Jeśli teraz powiemy NIE ws. uchodźców, UE nam później nie pomoże" [KOMENTARZE PORANKA]

Pytania o to, czy Polska powinna przyjąć uchodźców i czy mamy się w związku z tym czego obawiać, zdominowały poranne programy publicystyczne. Co mówili ich goście? Przeczytajcie:

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMarcin Mastalerek był pytany o to, czy PiS jest za pomocą dla uchodźców. Poseł zgodził się, że "w jakiejś formie powinniśmy im pomóc", przyjął też od Moniki Olejnik - choć niechętnie - naklejkę "uchodźcy mile widziani".

embed

Rafał Trzaskowski zwrócił uwagę, że Polska musi być solidarna z resztą Europy w kwestii uchodźców, bo w przyszłości sama może potrzebować pomocy. Jak dodał, brak działań ws. uchodźców może nawet spowodować rozpad strefy Schengen:

embed

Jacek Sasin nie zgadza się z tezą, że imigranci mogą pomóc zapełnić lukę demograficzną:

embed

Elżbieta Witek ostro skrytykowała pomysł kwotowego podziału uchodźców między kraje UE, a także apele, że Polacy ze względu na swoją historię powinni szczególnie pamiętać o imigrantach:

embed

Jerzy Wenderlich przekonywał, że wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie uchodźców to konieczność:

embed
Zobacz wideo

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym. Film dokumentalny o uchodźcach z Syrii ''Pustynne historie'' do obejrzenia w Kinoplex.pl [ZA DARMO]

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: