Węgierska dziennikarka kopała i podkładała nogi uchodźcom. Została zwolniona

Dziennikarka prawicowej telewizji N1TV kopała i podkładała nogi uchodźcom, którzy wyrwali się z kordonu policji przy południowej granicy Węgier. Przewróciła m.in. ojca z dzieckiem na rękach. Wkrótce po tym została zwolniona.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGdy uchodźcy przełamali kordon policyjny wokół ośrodka dla imigrantów pod miastem Roeszke, ich ucieczkę nagrywali operatorzy węgierskich i zagranicznych telewizji. Wśród nich była Petra Laszlo - dziennikarka prawicowej telewizji N1TV.

Inni operatorzy uchwycili dwa momenty, w których kobieta kopie przebiegających uchodźców - w tym nastoletnią dziewczynkę - oraz podkłada nogę mężczyźnie z dzieckiem na rękach.

Nagranie z jej kamery zostało wykorzystane w materiale telewizji N1 zamieszczonym m.in. na YouTube. Widać na nim uchodźcę z dzieckiem biegnącego w stronę operatorki kamery. Fragment, kiedy kobieta podkłada mu nogę, został wycięty (ok. 2:30 min).

 

Zachowanie dziennikarki wywołało oburzenie w węgierskich i zagranicznych mediach. Kobietę zidentyfikowano jako Petrę Laszlo z prawicowej telewizji N1TV.

Telewizja wydała dziś oświadczenie, w którym poinformowano o zwolnieniu dziennikarki. W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu jej zachowanie nazwano "niedopuszczalnym".

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom wojny w Syrii. Pomóż i Ty. Wpłać dowolną kwotę na numer konta PAH: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SYRIA" lub dołącz do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub .

Warto przeczytać: "Wyznania przemytników ludzi". Wstrząsająca książka kryminologa i reportera, którzy przemierzyli główne szlaki nielegalnej imigracji >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!