Skandaliczne wystąpienie Korwin-Mikkego o uchodźcach. Niedowierzanie na twarzach europarlamentarzystów

- Gdybyśmy zlikwidowali zasiłki, to do Polski i Europy nie przyjeżdżaliby ludzie, którzy chcą żyć z zasiłków - powiedział w Parlamencie Europejskim Janusz Korwin-Mikke. W krótkim wystąpieniu imigrantów nazwał ?śmieciem ludzkim?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Polska nie ma problemu z imigrantami. Polska ma problem z tymi, których trzyma się w obozach koncentracyjnych i chcą z nich uciec do Niemiec i Austrii - zaczął swoje wystąpienie Korwin-Mikke.

Jego zdaniem przyczyną takiej sytuacji są zasiłki socjalne w Polsce niższe w porównaniu do państw Europy Zachodniej. - Gdybyśmy zlikwidowali zasiłki, to do Polski i Europy nie przyjeżdżaliby ludzie, którzy chcą z nich żyć - stwierdził.

- Ludzi, którzy chcą pracować i są cenni, odsyła się do ich krajów, a do nas bierze się tych, którzy nie chcą pracować - powiedział europarlamentarzysta. - Jest to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować. To polityka upadku Europy - powiedział.

Te słowa wywołały niedowierzanie i zniesmaczenie na twarzach innych europarlamentarzystów. Korwin-Mikke jest znany z kontrowersyjnych i często niesmacznych wystąpień w europarlamencie. Przed dwoma miesiącami podczas przemówienia pokrzykiwał "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" i wykonał tzw. salut rzymski , którego używanie jest karane m.in. w Polsce.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom wojny w Syrii. Pomóż i Ty. Wpłać dowolną kwotę na numer konta PAH: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SYRIA" lub dołącz do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: