Piotr Duda o tekście "Newsweeka": Zemsta Lisa albo zwolnionej firmy

- "Newsweek" próbował mnie upokorzyć, ale mi ust nikt nie zamknie - mówił Piotr Duda na konferencji prasowej, która dotyczyła publikacji tygodnika. - Mam ciężko chorą żonę. Jak jej się coś stanie, to wam nie daruję - zagroził na koniec.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSzef "Solidarności" podczas konferencji prasowej wymieniał kolejne terminy, które pojawiają się na wykazie rezerwacji hotelowych przytoczonych przez "Newsweek" i podawał, gdzie w tym czasie był. Oświadczył także, że będzie na świadków powoływał m.in. Bronisława Komorowskiego, u którego gościł podczas jednego z terminów, ministra Kosiniaka-Kamysza, marszałka Borusewicza czy proboszcza z kościoła Świętej Brygidy.

"Mi ust nikt nie zamknie"

Pięć razy miał być w "Bałtyku" służbowo, a tylko raz prywatnie. - Mam wielkie wyrzuty, że jako człowiek, który nadzoruje takie duże przedsiębiorstwo, w ostatnich latach byłem tam tylko raz jeden. "Newsweek" napisał, że byłem na wczasach w luksusowych apartamentach. Prywatnie byłem jeden raz - 3,5 dnia i to opłaciłem. 85 zł zgodnie z regulaminem. Korzystałem z bazy zabiegowej, bo ona jest wliczona w cenę tego pobytu. Jedno na kolano i jeden masaż kręgosłupa - wyjaśniał.

- "Newsweek" próbował mnie upokorzyć, ale mi ust nikt nie zamknie. Chyba nie macie wątpliwości, jakie były zamiary tej publikacji? - pytał zebranych.

Odniósł się również do oskarżeń o zakup drogich alkoholi. - Ci, którzy mnie znają, to wiedzą, że Piotr Duda wódki nie pije, piwa nie lubi. Lubi się napić wina i dużo pobiegać. Nie było żadnych koszy upominkowych, a ryby to może noszono do innego bagażnika - grzmiał.

Gryzaczek dla Kacpra

Następnie przeszedł do tematu "głównego aferzysty" - psa Kacperka. - Nie zamawiałem żadnych ręczniczków. Nie zamawiałem żadnej karmy Eukanuby, bo Kacper je Royal. Nie zamawiałem żadnego legowiska, choć one tam są, bo na 7 piętro można przyjeżdżać z psami. Kacper nie śpi w legowisku. Od samego początku śpi z nami w łóżku, ze mną i z żoną - mówił i dodał: - Zrobię coś dla Kacpra. On bardzo kocha pluszaki. Kupię mu pluszowego liska, wyszyję mu "Newsweek" i będzie miał jako gryzaczek.

"Osobista zemsta Tomasza Lisa"

Zdaniem Dudy, publikacja tygodnika to atak firmy świadczącej usługi rehabilitacyjno-lecznicze za rozwiązanie z nią umowy. - Czy "Newsweek" wykorzystał informatorów do swoich celów, czy informatorzy z tej firmy wykorzystali "Newsweek" do swoich celów? - zastanawiał się.

Mówił też o aspekcie "osobistej zemsty Tomasza Lisa". Piotr Duda miał wygrać sprawę z Hanną Lis, która w "Panoramie" powiedziała, że ten dołączył do "tabunu polityków" podczas protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. - Nie przyszedłem się grzać przy kamerach. Przyszedłem, bo mnie prosiły matki - mówił.

- Prosiłem o sprostowanie, Panorama nie sprostowała. Może to zemsta, że mam czelność oskarżać żonę pana Lisa? Ciekawe, czy wydawca "Newsweeka" wie, że pan Lis wykorzystuje "Newsweek" do prywatnych rozgrywek? - dodał.

"Jak jej się coś stanie, to wam nie daruję"

Przewodniczący Związku mówił również, że "Solidarność" jest właścicielem hotelu w stu procentach. - Jak Piotr Duda przyjeżdża, to ma spać na sofie w recepcji? Przyjeżdża do swojej własności - stwierdził.

- Jak może redaktor naczelny puścić taki kłamliwy artykuł? - zastanawiał się. Jego zdaniem Tomasz Lis - "gdyby miał troszeczkę honoru" - powinien był się "zrzec funkcji redaktora naczelnego" "Newsweeka" po powołaniu się na fałszywy wpis córki Andrzeja Dudy podczas programu "Tomasz Lis na żywo".

- Odsyłam do kolejnych numerów tygodnika "Solidarność", tam się dowiecie o luksusowym życiu Tomasza Lisa - oświadczył, a na koniec dodał: - Mam ciężko chorą żonę. Jak jej się coś stanie, to wam nie daruję.

Królewskie wakacje szefa "S". Piotr Duda wypoczywał na koszt związku?

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: