Pożar w niemieckim ośrodku dla uchodźców. Pięć osób rannych

W pożarze, który wybuch w ośrodku dla uchodźców w mieście Heppenheim w Hesji, zostało rannych pięć osób - podaje niemiecka policja. Na razie nie wiadomo, co spowodowało pojawienie się ognia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jeden z mieszkańców ośrodka został ciężko ranny, gdy próbował ratować się skokiem z drugiego pięta ośrodka. Czterech innych uchodźców zatruło się dymem - podaje portal panteres.com. W ośrodku przebywało ponad 60 uciekinierów z Syrii, Somalii, Etiopii czy Iraku.

Ogień szybko ugaszono, a policja wszczęła już śledztwo ws. przyczyn pożaru.

Kolejny atak na ośrodek dla uchodźców?

Za naszą zachodnią granicą od kilku miesięcy trwa seria podpaleń obiektów dla uchodźców - z danych niemieckiego MSW wynika, że tylko w pierwszej połowie tego roku doszło do ponad 200 ataków na schroniska dla azylantów. Zagraniczne media podkreślają, że nie ma dnia, by nie doszło do napaści.

W tym roku do Niemiec ma przyjechać 800 tys. cudzoziemców starających się o azyl - to czterokrotnie więcej niż rok temu.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom wojny w Syrii. Pomóż i Ty. Wpłać dowolną kwotę na numer konta PAH: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SYRIA" lub dołącz do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: