"Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami". Pracownik zakładu zwolniony z pracy

Mężczyzna, który na ścianie siedziby ZUS w Słupsku wymalował farbą: "Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami" i "Ewa Lemankiewicz trzymaj się", właśnie stracił pracę w Zakładzie - podaje TVP Info. Chodzi o Roberta O., który w ten sposób zaprotestował przeciwko decyzji o odmowie świadczenia dla niepełnosprawnej kobiety.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Sprawa pana Roberta, który sam był pracownikiem oddziału ZUS, była szeroko opisywana w mediach, m.in. przez bydgoski oddział "Gazety Wyborczej" .

Robert O. pomalowaniem ściany oddziału ZUS postanowił wyrazić swoje wzburzenie, po tym jak z internetu dowiedział się o dramatycznej historii 24-letniej Ewy Lemankiewicz z gminy Kępice koło Słupska. Lemkiewicz w wyniku choroby nowotworowej straciła nogę. Lekarze orzecznicy nie przyznali jej renty socjalnej. W uzasadnieniu stwierdzili, że kobieta jest zdolna do pracy.

Po tej decyzji pan Robert napisał na murach ZUS w Słupsku: "Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami". Dorysował też kwiatek i dopisał pozdrowienia dla Ewy Lemankiewicz.

Ustalenie sprawcy było łatwe, gdyż mężczyzna zostawił inicjały.

Robert O. właśnie dostał zarzuty zniszczenia mienia i otrzymał wypowiedzenie z pracy. - To konsekwencja utraty zaufania do pracownika - wyjaśnia ZUS w Bydgoszczy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: