Sondaż Gfk Polonia: Topnieje przewaga PiS nad PO. Do góry Zjednoczona Lewica

Na Prawo i Sprawiedliwość nadal chce zagłosować ponad 40 proc. ankietowanych, jednak przewaga partii Kaczyńskiego nad Platformą Obywatelską stopniała o niemal pięć punktów procentowych. Poparcie rośnie Zjednoczonej Lewicy - z 1,1 proc. w ubiegłym miesiącu do 4,2 w sierpniu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w sierpniu, najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem - 42,3 proc. Na drugiej pozycji uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 29,9 proc. Notowania PO spadły o 0,4 punktu procentowego.

Spadło również poparcie dla ugrupowania Pawła Kukiza - z 10,5 do 9,8 proc.

Sondaż Gfk Polonia | Create infographics

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, jednak wszystkim rośnie poparcie. Zjednoczona Lewica osiągnęła w badaniu 4,2 proc. poparcia (1,1 proc. w lipcu), PSL - 4,1 proc. (3,7 proc. w lipcu), KORWiN - 3,8 proc. (2,2 proc. w lipcu) i Nowoczesna - 2,3 proc. (1,3 proc. w lipcu).

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 64 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono w dniach 6-10 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1020 Polaków.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: