Brutalne zatrzymanie 12-letniego Palestyńczyka ze złamaną ręką. Te dramatyczne zdjęcia obiegły sieć

Izraelski żołnierz brutalnie obezwładnia chłopca ze złamaną ręką, wcześniej mierzy do niego z karabinu. W pewnym momencie na pomoc 12-latkowi rusza grupa palestyńskich kobiet i dzieci, które biją mundurowego i odciągają go od nastolatka. Zdjęcia tej sceny poruszyły internautów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTło wydarzeń przedstawionych na zdjęciach nie jest do końca jasne. Strona izraelska przekonuje, że wydarzenia, do których doszło w wiosce Nabi Saleh, to prowokacja - 12-latek miał obrzucać kamieniami izraelski patrol, a gdy żołnierze próbowali go zatrzymać, na miejscu natychmiast znaleźli się palestyńscy aktywiści, którzy nagrali interwencję.

Palestyńskie media przedstawiają inną wersję - według nich żołnierz zatrzymał nastolatka bez powodu, a przed śmiercią uchroniła go jedynie interwencja kobiet i dzieci, które zawiadomiła dziewczynka będąca świadkiem wydarzeń.

Choć do relacji powtarzanych przez zagraniczne media trzeba podchodzić z dystansem, zdjęcia Palestynek kopiących, gryzących i odciągających żołnierza od chłopca obiegły sieć i poruszyły tysiące osób.

Konflikt izraelsko-palestyński przybiera na sile

Konflikt izraelsko-palestyński przybiera na sile od zeszłego roku - wpłynęło na to m.in. fiasko negocjacji między rządami obu krajów, a także akty przemocy, których dopuszczały się obie zwaśnione strony.

Na początku sierpnia głośno było zwłaszcza o ataku na osiedle Duma, gdzie izraelscy osadnicy spalili dom Palestyńczyków. W wyniku pożaru zginął półtoraroczny chłopiec, to wywołało liczne protesty.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: