Ciała uchodźców zamiast złotych gwiazdek. Szokująca flaga Unii Europejskiej

Dwanaście martwych ciał jak dwanaście złotych gwiazdek na fladze Unii Europejskiej. Uchodźcy wciąż giną w drodze do Europy, a kraje UE niechętnie podejmują działania w tej sprawie. Szokujące, wymowne zdjęcie robi furorę w mediach społecznościowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Europa zmaga się z największą od czasów II wojny światowej falą imigracji - mieszkańcy ogarniętej wojną Syrii, ale też Libii i innych krajów Afryki Północnej ruszyli do Europy. Najlepszą metodą jest przepłynięcie przez Morze Śródziemne, co dla wielu kończy się tragicznie. Ludzie, którzy zwęszyli interes, sprzedają miejsca na łodziach. Przepełnione, nierzadko w fatalnym stanie technicznym łajby toną. Nie zawsze służbom patrolującym akwen udaje się uratować ludzi.

Zdjęcie, które pojawiło się na profilu Banksy'ego (nie ma pewności, że to jego prawdziwe konto), przypisano właśnie temu artyście. Nieprzypadkowo. Banksy - ukrywający swoją tożsamość - niejednokrotnie komentował rzeczywistość. Zdjęcie uchodźców przez dwa dni udostępniło ponad 80 tysięcy osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: