"Dobry wywiad" czy "strzykanie-jadem"? Mocne komentarze po rozmowie Gójskiej-Hejke z Kukizem

Jedni chwalą Katarzynę Gójską-Hejke za rozmowę z Pawłem Kukizem, inni wytykają "wybijanie z rytmu". Wywiad w TV Republika wyprowadził Kukiza z równowagi do tego stopnia, że wyszedł przed końcem i rzucił obraźliwe słowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Ty PiS-owska k***" - miał rzucić Kukiz do Gójskiej-Hejke tuż po tym, jak wstał i przerwał prowadzony przez nią wywiad w TV Republika. Później przyznał, że "przegiął", i tłumaczył, że obraźliwe słowa nie były adresowane do samej dziennikarki , ale całej stacji.

Półgodzinna rozmowa polityka i dziennikarki była pełna ostrych starć i mocnych wypowiedzi . Prowadząca wywiad dziennikarka to jedna z twarzy TV Republika i innych prawicowych mediów - jest m.in. zastępcą red. naczelnego "Gazety Polskiej".

"Bardzo dobry wywiad"

Później na Twitterze pojawiły się skrajnie różne oceny całej rozmowy. Dziennikarz Michał Majewski stwierdził, że był to "bardzo dobry wywiad" - poza "kilkoma drobiazgami", w tym "niepotrzebną uwagą Hejke o Olejnik i uwadze, że Kukiz mówi jak Kopacz".

Pozytywnie o dziennikarce wyrażał się też Marek Migalski. "Nie mam najlepszej opinii o bezstronności red. Hejke, ale za dzisiejszy wywiad z Kukizem prawdziwe szapoba" - napisał na Twitterze.

O "dobrym wywiadzie" napisała też dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Skrytykowała za to samego Kukiza. "Kompletnie bezradny Paweł Kukiz w rozmowie w TV Republika. Brak wiedzy porażający jak na kogoś kto chciał być prezydentem" - stwierdziła.

"Strzykanie jadem zamiast rozmowy"

Pojawiły się też głosy krytyki wobec dziennikarki. "Nie jestem zwolennikiem Kukiza, ale poziom wywiadu z nim w TV Republika: inwazyjne i obraźliwe wtręty wybijające z rytmu, podobne są do praktyk TVN" - napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

Mocny, krytyczny komentarz napisał na swoim blogu na portalu wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, były dziennikarz TV Republika. We wpisie, zatytułowanym "Strzykanie jadem zamiast rozmowy" krytykował zarówno dziennikarkę, jak i Kukiza.

Pawlicki stwierdził, że oboje "spierali się z zajadłością godną lepszej sprawy" o byłych agentów SB, a gdy pojawił się temat polityki wobec Ukrainy, Hejke "nie pozwalała swojemu rozmówcy rozwinąć żadnej myśli".

"Po ludzku nie dziwię się Kukizowi, że nie zdzierżył i odpiął mikrofon", napisał Pawlicki, zaznaczając jednocześnie, że jeżeli rzeczywiście na koniec obraził dziennikarkę, to "tylko sobie wystawił świadectwo".

Dziennikarka "Gazety Polskiej", TV Republika, prowadząca "Trójki"

Gójska-Hejke pracowała jako reporterka "Gazety Polskiej", gdzie zasłynęła tekstami lustracyjnymi, pisała m.in. o współpracy sekretarza programowego TVN z wojskowymi specsłużbami. Była pomysłodawcą programu "Cienie PRL" nadawanego w 2008 roku na antenie TVP 1.

Gdy szefem radiowej Trójki został Jacek Sobala, Gójskiej-Hejke zaproponował prowadzenie programu "Klub Trójki". Od 2013 roku jest związana z Telewizją Republika. Przez jakiś czas zasiadała w radzie nadzorczej spółki zarządzającej stacją, została też prezenterką i prowadzącą.

Obecnie jest także redaktor naczelną miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska" i zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Polskiej".

Rozwód z Krzysztofem Hejke

W 2009 roku w mediach głośno zrobiło się o sprawie rozwodu dziennikarki z Krzysztofem Hejke. Jak opisywała wtedy "Polityka" , w 2007 roku mąż dowiedział się o romansie żony z prezesem IPN Januszem Kurtyką. Po jakimś czasie zaczęła się sprawa rozwodowa, która toczyła się bez uwagi mediów - aż do momentu, gdy w 2009 roku Kurtyka został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Po tym Hejke napisał list protestacyjny do prezydenta, w którym stwierdził, że "nie potrafi pogodzić się z sytuacją, że człowiek, który rozbił mu rodzinę, doczekał się zaszczytów w sferze moralnej".

Z kolei w 2011 roku media donosiły o bliskiej znajomości prawicowej dziennikarki ze znanym jako "agent Tomek" b. agentem CBA i b. posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem, Przed rokiem " Gazeta Polska " informowała, że dziennikarka urodziła kolejne dziecko ze związku ze swoim obecnym partnerem Michałem Rachoniem, także dziennikarzem TV Republika.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: