TOK FM: Nie będzie delfinarium w Mszczonowie. Nie ma zgody Ministerstwa Środowiska

- Nie będzie mojej zgody na to, by do Polski sprowadzono delfiny - powiedział na antenie Radia TOK FM minister środowiska Maciej Grabowski. Stworzeniu delfinarium w Mszczonowie sprzeciwiały się organizacje broniące praw zwierząt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWładze Mszczonowa, gdzie miało powstać delfinarium, argumentowały, że będzie ono pełniło nie tylko funkcję rozrywkową, ale też edukacyjną i rehabilitacyjną. Ponadto przyczyniłoby się do stworzenia nowych miejsc pracy.

Przeciwne budowie delfinarium były organizacje broniące praw zwierząt: WWF Polska i Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, a pod petycją WWF podpisało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Dziś minister środowiska poinformował, że nie zgodzi się na sprowadzenie delfinów do Polski.

- Wiemy, że delfiny źle znoszą niewolę. Dlatego nie będzie mojej zgody na to, żeby pozyskanie czy przesłanie delfinów do Polski się odbyło - powiedział na antenie Radia TOK FM minister Maciej Grabowski. - Opinia Państwowej Rady Ochrony przyrody kwestionowała sposób sprowadzania delfinów do Polski i przetrzymywanie ich w niewoli - dodał.

54 tys. osób zadeklarowało na Facebooku poparcie dla protestu WWF przeciwko delfinarium. "Przetrzymywanie delfinów w niewoli, w sztucznej morskiej wodzie, w betonowych lub plastikowych zbiornikach dla celów komercyjnych pokazów nie powinno mieć miejsca" - argumentowali aktywiści.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!