Jutro zamknięte duże sklepy i centra handlowe. Gdzie zrobisz zakupy?

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i Święto Wniebowzięcia Maryi Panny. Z tego powodu zamknięte będą wszystkie duże sklepy, markety i centra handlowe. Otwarte mogą być małe sklepy, prowadzone przez ich właścicieli, a także kina czy restauracje.

Wszystkie sklepy należące do sieci, takich jak Tesco czy Biedronka będą w sobotę zamknięte, w związku z przypadającym tego dnia świętem. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Biedronka informuje jednak: "W piątek, 14 sierpnia br., godziny otwarcia sklepów sieci Biedronka będą wydłużone, a placówki będą dostępne dla klientów do godz. 22:00".

Z kolei większość sklepów Żabka i Freshmarket będzie jutro czynna w godzinach 9-19 lub 11-21. "Decyzję związaną z otwarciem sklepu w innych, niż wskazane powyżej, godzinach będą podejmować Ajenci poszczególnych placówek" - czytamy na stronie sieci.

Zgodnie z prawem, zamknięte są te sklepy, których pracownicy są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę. Niektórzy pracodawcy stosują jednak umowy cywilnoprawne, przez co "obchodzą" ustawowy dzień wolny. Otwarte mogą być też mniejsze sklepy i punkty usługowe, które będą tego dnia obsługiwane przez właścicieli.

Sklepy w centrach handlowych będą zamknięte. Wyjątek stanowią kina, część restauracji i siłownie działające w ich obrębie.

Więcej o: