Szwecja: atak nożownika w sklepie Ikea w Vesteras. Dwie osoby nie żyją

Kobieta i mężczyzna nie żyją, a kolejna osoba jest ciężko ranna po ataku nożownika w sklepie Ikea w mieście Vesteras, dwie godziny drogi na zachód od Sztokholmu - podają szwedzkie media. Według BBC policja zatrzymała podejrzewanego o atak mężczyznę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Ok. godz. 13 policja otrzymała zgłoszenie o rannych w Ikei. (...) Na miejscu znaleziono mężczyznę i kobietę, którzy zostali dźgnięci nożem i którzy później zmarli na skutek odniesionych obrażeń" - czytamy w komunikacie policji, która nie udziela więcej informacji. Wiadomo jedynie, że trzecia ofiara, mężczyzna w wieku 35 lat, jest ciężko ranny i został przewieziony do szpitala.

Informację o ataku nożownika potwierdził szef lokalnego oddziału sieci Ikea, ale poza stwierdzeniem, że do incydentu doszło w środku sklepu, a zaatakowane osoby wyglądały na przypadkowe ofiary napastnika, nie podał żadnych szczegółów. Według relacji w szwedzkich mediach przed sklepem policja przeszukiwała zaparkowane w pobliżu samochody, zatrzymywała też auta klientów. Sklep został zamknięty.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: