Duda chce większej kontroli nad armią, Bierecki będzie kandydował do Senatu [W TYGODNIKACH]

- Prezydent ma chyba za słabe uprawnienia - mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla "wSieci". Z kolei we "Wprost" przeczytamy więcej o ekipie nowego prezydenta. Mniej polityki znajdziemy w "Newsweeku", gdzie tematem okładki jest problem otyłości wśród Polaków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zobacz wszystkie okładki tygodników>>>

embed

Temat z okładki najnowszego "Newsweeka" to rosnący problem otyłości wśród Polaków. Polskie dzieci tyją najszybciej na świecie - alarmuje tygodnik. "Newsweek" informuje też, że twórca imperium SKOK Grzegorz Bierecki będzie kandydował w wyborach do Senatu. Choć nie będzie kandydował z list PiS-u, to partia nie wystaw przeciwko niemu swojego kandydata.

Więcej>>>

embed

Tygodnik "DoRzeczy" w nowym numerze "demaskuje wydumane zarzuty lewaków" dotyczące kwestii wpływu Kościoła na politykę. Gazeta chwali postawę prezydenta Andrzeja Dudy w dniu zaprzysiężenia, a konkretnie jego "spontaniczny, niereżyserowany entuzjazm". Tygodnik zajmuje się też sprawą wyboru nowego Prokuratora Generalnego. Z kolei Jan Pospieszalski publikuje na łamach "DoRzeczy" "dziennik z Przystanku Woodstock", będący wg. tygodnika "porażającą lekturą".

Więcej>>>

embed

Ministerstwo Obrony mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowiec dla polskiej armii - czytamy w nowym numerze "Wprost". Tygodnik spekuluje, że osoby odpowiedzialne za wybór dostawcy chcą uniknąć posądzenia o nieprawidłowości i "spychają decyzję na kolejny rząd". W tygodniku przeczytamy o znaczeniu relacji polsko-niemieckich, a także o tym, jak Roman Giertych ma pomóc PO w walce z PiS. "Wprost" opisuje też zmiany, które do Kancelarii Prezydenta wniesie ze sobą ekipa Andrzeja Dudy.

Więcej>>>

embed

- Prezydent ma chyba za słabe uprawnienia. Można by wzmocnić jego zwierzchnictwo nad armią, warto by z nim uzgadniać decyzje ministra obrony - mówi Andrzej Duda w pierwszym wywiadzie po zaprzysiężeniu nowego prezydenta w tygodniku "wSieci". Gazeta opisuje sytuację w PO w artykule zatytułowanym "Platforma Lewaków". Także ten tygodnik zajmuje się Grzegorzem Biereckim i publikuje rozmowę z senatorem. W gazecie znajdziemy także wywiad z Pawłem Kowalem, w którym porusza on kwestię stosunków polsko-ukraińskich.

Więcej>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: