Rusza OFF Festival! Wody nie zabraknie. Będą zbiorniki, kurtyny wodne i darmowa mineralna

Rusza OFF Festival, ale upał nie ustąpi. W Katowicach ma być nawet do 35 stopni Celsjusza. Kilka dni temu internauci pieklili się o zakaz wnoszenia wody na teren imprezy. Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania: będą pełne zbiorniki, kurtyny wodne i darmowa mineralna!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJutro w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach rusza OFF Festival, a IMGW alarmuje : w Katowicach od piątku do niedzieli termometry pokażą nawet do 35 stopni Celsjusza. Parę dni temu w sieci pojawiła się plotka, że na teren festiwalu nie będzie można wnieść wody. Zaczęły też krążyć złośliwe memy internautów .

Już wtedy organizatorzy informowali, że to nieprawda. Prostowali: można wziąć ze sobą pół litra wody, fabrycznie zakręconej. Wspominali też, że zarówno na terenie festiwalu, jak i w miasteczku będą kurtyny wodne zapewnione przez straż pożarną. - Na stoiskach będzie można kupić butelkę wody o pojemności 0,7 l za 5 zł - mówił Jarek Szubrycht, PR manager OFF Festivalu.

Zbiorniki, kurtyny i mineralna

Internauci jednak nie dawali za wygraną. - 0,7 l za 5 zł? Widać, że robienie biznesu jest ważniejsze. Gdyby ludzie zbojkotowali [festiwal], to może organizatorzy poszliby po rozum do głowy - komentowali.

Organizatorzy wzięli sobie do serca te komentarze i wydali dziś nowe oświadczenie: "Na terenie festiwalu - w Miasteczku Festiwalowym również - znajdziecie zbiorniki z wodą zdatną do picia, dostępną za darmo dla każdego uczestnika festiwalu. Zbiorniki te będą na bieżąco uzupełniane".

Oprócz tego poinformowali, że w strefie Polskiej Grupy Energetycznej będzie można otrzymać za darmo wodę mineralną. "Pamiętajcie o nakryciach głowy i regularnym uzupełnianiu płynów" - czytamy w oświadczeniu.

Dziesięciolecie festiwalu

Pomysłodawcą imprezy jest Artur Rojek, dawniej lider Myslovitz. Co roku ściąga do Katowic tysiące fanów muzyki i artystów nie tylko z całej Polski, ale i świata. Rojek postawił sobie za cel wspieranie muzyki trudnej, nietuzinkowej, nowej - i to właśnie na jego festiwalu wielu znakomitych wykonawców z całego świata ma okazję zaprezentować się w Polsce po raz pierwszy.

 

W tym roku festiwal świętuje swoje dziesięciolecie. Usłyszymy ponad sto koncertów. Główną gwiazdą festiwalu będzie Patti Smith. Niespodzianką będzie też koncert członka The Bad Seeds Micka Harveya, który zagra na OFF-ie utwory Serge'a Gainsbourga. Gratką będzie też zespół Xiu Xiu, który przygotował swoją wersję muzyki z "Twin Peaks" Davida Lyncha.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: