Internauci pieklą się: "Nie można wnieść wody na OFF Festival?". Sprawdziliśmy

Do OFF Festivalu kilka dni. Ma być straszliwy upał, a internauci pieklą się o zakaz wnoszenia wody na teren imprezy. Czy to prawda? Sprawdziliśmy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW najbliższy piątek w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach rozpocznie się OFF Festival. To będzie naprawdę gorący weekend - prognozy pogody są nieubłagane. IMGW alarmuje : w Katowicach od piątku do niedzieli temperatura będzie wahać się od 35 do 37 stopni Celsjusza.

Dla uczestników OFF Festivalu, który potrwa od 7 do 9 sierpnia, oznacza to jedno: upał da im się we znaki. Na szczęście Dolina Trzech Stawów to nie bezdrzewne pole. Internauci martwią się przede wszystkim o zapasy wody. Pojawiła się plotka, że na teren festiwalu nie będzie można wnieść wody. Co wywołało lawinę spekulacji i złośliwości.

- Na [festiwalu] Colours w Ostrawie woda na terenie festiwalu jest za darmo, bez ograniczeń. To chyba powinno być normą wszędzie - komentuje pani Joanna.

- Przecież [woda dostępna] jest na terenie festiwalu: 0.5L/8 zł - ironizuje pan Bartosz.

Zraszacze i pół litra wody na głowę

Organizatorzy jednak uspokajają: - Można wnieść ze sobą pół litra wody, fabrycznie zakręconej, którą ochrona odkręca na wejściu na festiwal. Będziemy jednak reagować w zależności od sytuacji, by zapewnić uczestnikom festiwalu komfort i bezpieczeństwo - mówi Jarek Szubrycht, PR manager OFF Festivalu. - Zarówno na festiwalu, jak i w miasteczku będą kurtyny wodne, zapewnione przez straż pożarną - dodaje.

Szybrycht informuje też, że na festiwalowych stoiskach będzie można kupić butelkę wody o pojemności 0,7 l za 5 zł. Zapewnił, że organizatorzy zrobią wszystko, by uczestnicy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Gorąco może być szczególnie przy scenach pod namiotami. Na OFF Festivalu są takie dwie: to scena Trójki i Eksperymentalna. Szubrycht zapewnia jednak, że w razie tak dużego upału podnoszone będą ścianki boczne, by zapewnić dopływ powietrza.

Dziesięciolecie festiwalu

Pomysłodawcą imprezy jest Artur Rojek, dawniej lider Myslovitz. Co roku ściąga do Katowic tysiące fanów muzyki i artystów nie tylko z całej Polski, ale i świata. Rojek postawił sobie za cel wspieranie muzyki trudnej, nietuzinkowej, nowej - i to właśnie na jego festiwalu wielu znakomitych wykonawców z całego świata ma okazję zaprezentować się w Polsce po raz pierwszy.

 

W tym roku festiwal świętuje swoje 10-lecie. Usłyszymy ponad sto koncertów. Główną gwiazdą festiwalu będzie Patti Smith. Niespodzianką będzie też koncert członka The Bad Seeds Micka Harveya, który zagra na OFF-ie utwory Serge'a Gainsbourga. Gratką będzie też zespół Xiu Xiu, który przygotował swoją wersję muzyki z "Twin Peaks" Davida Lyncha.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: