Katastrofa prywatnego samolotu w Anglii. Na pokładzie była rodzina Osamy ben Ladena. Wszyscy zginęli

Saudyjski ambasador w Wielkiej Brytanii potwierdził, że w katastrofie prywatnego samolotu w Anglii zginęli członkowie rodziny zabitego w 2011 r. Osamy ben Ladena.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRodzina założyciela Al-Kaidy jest bardzo zamożna i prowadzi w Arabii Saudyjskiej firmę budowlaną. Książę Mohammed Bin Nawaf Bin Abdel-Aziz, saudyjski ambasador w Wielkiej Brytanii, powiedział, że na pokładzie samolotu, który rozbił się na południe od Londynu zginęli jej członkowie.

Jak podaje serwis NBC News, osoba zbliżona do rodziny poinformowała, że ofiarami były macocha terrorysty, jego przyrodnia siostra oraz jej mąż. Czwartą ofiarą był pilot samolotu.

"Będziemy śledzić sprawę"

Ambasador przekazał kondolencje pozostałym członkom rodziny.

"Ambasada będzie śledzić sprawę wypadku i jego okoliczności we współpracy z odpowiednimi brytyjskimi służbami, a także pracować nad przyspieszeniem transportu ciał ofiar do królestwa na modlitwy i pogrzeb" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze ambasady.

Do wypadku doszło, kiedy Embraer Phenom 300 podchodził do lądowania na lotnisku Blackbushe 65 kilometrów na południowy zachód od Londynu. Samolot rozbił się na placu komisu samochodowego. Brytyjskie służby podały, że zginęły cztery osoby.

Cała rodzina Osamy ben Ladena wydziedziczyła go w 1994 roku, kiedy stracił obywatelstwo saudyjskie z powodu swoich działań bojowych. Jego ojciec Mohammed był milionerem działającym w branży budowlanej i spłodził ponad 50 dzieci. Zmarł w 1967 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: