Nowa Sól. Szydło zrobiła konferencję w zrujnowanej fabryce. Prezydent Tyszkiewicz: Żałosny spektakl. Rząd PiS nie zrobił nic dla miasta

- Nowa Sól potrzebuje odbudowy tego terenu - mówiła Beata Szydło w starej fabryce nici Odra. Kandydatka PiS na premiera pokazywała zrujnowane budynki jako przykład potrzeb "Polski lokalnej". - Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli - skomentował konferencję prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Teren fabryki nici Odra powinien wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Polska musi odbudować przemysł - mówiła podczas swojej konferencji Szydło. Oceniła, że odbudowa gospodarki w oparciu o polski przemysł to temat zaniedbany. - Od ośmiu lat nie słyszymy ze strony rządzących, by robili cokolwiek dla wsparcia polskiego przemysłu i tych, którzy chcą go odbudowywać - powiedziała.

Do konferencji odniósł się na swojej stronie na Facebooku prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, wyraźnie poirytowany takim prezentowaniem jego miasta. Z kolei internauci zauważyli, że choć niektóre budynki fabryki są opuszczone, to sama firma produkująca nici działa pod inną nazwą - jako "Zakład produkcji nici MEGA".

"Żałosny spektakl pani Szydło"

"Szkoda, że kandydatka na premiera nie wspomniała, że przez dwa lata, kiedy PiS był przy władzy, rząd nic nie zrobił dla tego miasta i tej fabryki, dalej rozprzedając jej majątek"- napisał w emocjonalnym wpisie na Facebooku Tyszkiewicz i nazwał konferencję Szydło "żałosnym spektaklem".

"Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli, bo zaprzeczyłoby to fałszywej tezie polityków tej partii, że Polska jest w ruinie" stwierdził prezydent miasta, a na dowód zestawił zdjęcie z konferencji z innymi zdjęciami Nowej Soli.

Tyszkiewicz był też wyraźnie oburzony pokazywaniem Nowej Soli w negatywnym świetle i wykorzystywaniem wizerunku miasta w grze politycznej. "Przez lata pracowaliśmy na swoją markę i wizerunek, żeby teraz przez zapotrzebowanie polityczne być pokazanym całej Polsce jako miasto ruin i chwastów", napisał.

"Do czego jeszcze, do jakich kłamstw i manipulacji są gotowi posunąć się politycy, oszukując wyborców, żeby dorwać się do władzy?", dodał Tyszkiewicz.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: