Argentyńska parlamentarzystka karmiła dziecko piersią podczas posiedzenia. "To dopiero pokazuje oddanie obywatelom"

Zdjęcie 37-letniej parlamentarzystki Victorii Donda Perez obiegło internet. Widać na nim argentyńską posłankę, która w czasie sesji parlamentu karmi piersią swoją 8-miesięczną córkę. Internauci są zachwyceni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"To dopiero pokazuje oddanie obywatelom!" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera, komentując postawę młodej posłanki. Victoria Donda Perez jest prawniczką znaną ze swojej działalności na rzecz praw człowieka. Jest też matką 8-miesięcznej Trilce. Na zdjęciu widać, jak podczas jednej z ostatnich sesji argentyńskiego parlamentu karmi piersią swoją córkę, siedząc przy stoliku, na którym leżą zabawki i akcesoria dziecięce.

Niektórzy wprawdzie uznali takie zachowanie za niestosowne bądź skrytykowali ją za to, że nie zasłoniła swoich piersi specjalną bielizną. Ale więcej jest głosów pozytywnych. Kobiety podziwiają ją za to, że łączy pracę z opieką nad dzieckiem, zamiast oddać je do żłobka albo iść na urlop. Wiele osób zazdrości jej tego, że ma w ogóle taką możliwość.

Jak pisze serwis BuzzFeed , Donda Perez jest ciekawą postacią. Kobieta jest córką zaginionych działaczy politycznych. W wieku 26 lat dowiedziała się, że mężczyzna, którego uważała za swojego ojca, jest tak naprawdę dręczycielem, który odebrał ją prawdziwym rodzicom - więźniom politycznym, których los do dziś jest nieznany. Mężczyzna został postawiony przed sądem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: