Biernat kłamał w oświadczeniu majątkowym? CBA wszczęło dochodzenie

Oświadczenie majątkowe byłego ministra sportu wzbudza poważne wątpliwości. CBA potwierdziło podejrzenie popełnienia przestępstwa i wszczęło dochodzenie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasCentralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych byłego ministra sportu Andrzeja Biernata z lat 2011-2014. Okazuje się, że budzą one podejrzenia. CBA ma przypuszczenia, że były minister skłamał w oświadczeniach, i wszczęło w tej sprawie dochodzenie.

Według informacji RMF FM kontrola CBA miała potwierdzić wątpliwości dotyczące zakupu samochodu Land Rover - poseł nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, skąd na jego koncie wzięły się pieniądze po jego zakupie.

Biernat miał również nie uwzględnić w swoim oświadczeniu działki, którą posiada.

"To błąd techniczny"

- W moich oświadczeniach majątkowych jest tylko błąd techniczny. Nie ma mowy o celowym oszustwie - komentuje w rozmowie z RMF FM sam minister. - Nie podpisałem protokołu, bo nie zgadzam się z zastrzeżeniami CBA - dodaje.

Kontrola oświadczeń polityka rozpoczęła się 30 września 2014 r. i miała potrwać do 30 marca 2015 r. Jak podkreślał w zeszłym roku rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, kontrole są przeprowadzane wobec wszystkich parlamentarzystów. Biernat z kolei zarzekał się, że w jego oświadczeniu nie ma żadnych nieprawidłowości, i deklarował pełną współpracę.

Andrzej Biernat w czerwcu złożył dymisję i przestał pełnić funkcję ministra sportu w związku z tzw. aferą podsłuchową.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: