Wypadek autobusu koło obwodnicy Garwolina. Wzrósł bilans ofiar: pięć osób nie żyje, 25 rannych

Pięć osób zginęło w wypadku autobusu na drodze krajowej nr 17 w okolicach miejscowości Górzno-Kolonia na Mazowszu, 25 osób zostało rannych - wynika z najnowszych doniesień policji w Garwolinie. Autobus zjechał do rowu i uderzył lewą stroną w drzewo. Droga krajowa nr 17 jest zablokowana na tym odcinku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Około godz. 6 rano ukraiński autobus jadący na trasie Lublin - Warszawa zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu i uderzył lewą stroną w drzewo. Według najnowszych danych pięć osób nie żyje, a 25 zostało rannych - podała garwolińska policja koło godziny 8. Autobusem jechało 49 pasażerów.

Droga krajowa nr 17 zablokowana

Ranni zostali już przewiezieni do szpitala. Akcja ratunkowa się zakończyła. Na miejscu było 11 karetek pogotowia, 15 jednostek straży pożarnej i dwa helikoptery. Strażacy rozstawili szpital polowy - podaje TVN24.

Wypadek zdarzył się na drodze krajowej nr 17, kilka kilometrów od obwodnicy Garwolina. - Obwodnica jest przejezdna - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl aspirant Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Ruch na drodze krajowej będzie zablokowany przez cztery godziny. Wprowadzono objazd przez Górzno.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: