Krew pilnie potrzebna. Zapasy są "na poziomie krytycznym"

Warszawskie centrum krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi, bo jej zapasy spadły do "poziomu krytycznego" i "wydawana jest wyłącznie na ratunek życia". - W tym właśnie momencie, oddając krew, można uratować komuś życie - pisze w apelu kierownictwo Centrum.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na stronach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie pojawił się apel o "wsparcie naszych działań mających na celu pozyskanie krwi dla osób ciężko chorych oraz ofiar wypadków".

- Warszawa jest centrum leczniczym Polski, w którym przebywają pacjenci z całego kraju, dlatego też zapotrzebowanie na krew w naszym regionie jest szczególnie duże. W stołecznych Szpitalach oraz Klinikach lekarze każdego dnia ratują zdrowie i życie chorych. Ta często dramatyczna walka z czasem może być wygrana dzięki dostępności najcenniejszego i dotychczas niezastąpionego leku, jakim jest ludzka krew - pisze kierownictwo Centrum.

- W chwili obecnej ilość zapasów magazynowych krwi w Centrum Krwiodawstwa zmniejszyła się do krytycznego poziomu. Krew do Szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. W tym właśnie momencie, oddając krew, można uratować komuś życie - czytamy.

Stan zapasów krwiStan zapasów krwi RCKiK

"W imieniu chorych oczekujących na jedyną szansę powrotu do zdrowia prosimy o zgłaszanie się do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75 lub do miejsc poboru krwi na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego" - pisze na swojej stronie Centrum.

Dawcą może zostać każdy, kto ma dobre zdrowie, ma nie mniej niż 18 i nie więcej niż 65 lat. Powinien mieć ze sobą ważny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Szczegółowe informacje nt. możliwości oddania krwi znajdziesz tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: