Kajtek pojedzie na leczenie do USA. Pomogli internauci: zebrali 6 milionów w 6 dni

Dwuletni Kajtek cierpi na bardzo rzadką chorobę. Jego skóra jest tak delikatna, że chłopiec nie może jeść, spać i chodzić. W Polsce nie ma szans na leczenie, w USA kosztuje ono 6 mln zł. Dzięki 80 tys. internautów, którzy w sześć dni (!) zebrali potrzebną kwotę, chłopiec ma szansę na wyzdrowienie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na ciele dwuletniego Kajtka codziennie pojawiają się nowe pęcherze. Skóra chłopca jest tak delikatna, że nawet pod najmniejszym naciskiem pojawiają się rany. Narażone są nie tylko ręce, brzuch czy nogi, ale też język i przełyk. Ta rzadka genetyczna choroba uniemożliwia chłopcu normalne funkcjonowanie - nie może normalnie jeść, spać i chodzić.

- Po urodzeniu tylko pokazali mi Kajtka. Zobaczyłam go tak naprawdę dopiero w piątej dobie życia. To dziecko cierpiało. Jego stópki wyglądały jak u 20-tygodniowego płodu. Maleńkie, sine, bez skóry - mówi mama chłopca .

6 milionów w 6 dni

W Polsce na pęcherzykowe oddzielanie się naskórka, czyli EB - (Epidermolysis Bullosa), jedynym ratunkiem są drogie plastry. Jedyną nadzieją jest wyjazd do USA i poddanie się przeszczepowi szpiku i komórek macierzystych. Chłopca przyjęto już do amerykańskiej kliniki w Minnesocie, jednak koszt leczenia wynosi 6 mln zł. Rodziny chłopca nie stać na tak drogie leczenie.

Zbiórkę rozpoczęto 10 lipca na crowdfundingowym serwisie Siepomaga.pl. Przewidziano, że zakończy się za rok. Sześć dni wystarczyło, by z pomocą około 80 tys. internautów zebrać potrzebną sumę. 6 mln zł w sześć dni to rekord polskiego crowdfundingu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: