Nowy sondaż: PiS wciąż na prowadzeniu. Lepsi od PO o 10 pkt proc. Poparcie dla Kukiza słabnie

Według najnowszego sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 Prawo i Sprawiedliwość wciąż odnotowuje 33 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - 23 proc. Poparcie dla siły politycznej Pawła Kukiza słabnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Koalicja PiS-Polska Razem-Solidarna Polska utrzymuje 33 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska, również niezmiennie, 23 proc. - podaje TVN24 . Poparcie dla ugrupowania Pawła Kukiza spadło o 1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, uzyskałby 18 proc. poparcia.

Zjednoczona Lewica silniejsza niż SLD

Z kolei Zjednoczona Lewica pojawia się w tym sondażu po raz pierwszy i od razu plasuje się na czwartym miejscu z 7 pkt proc. To oznacza, że połączone siły: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych, są silniejsze niż samo SLD (w badaniu z 23 czerwca partia SLD zdobyła zaledwie 4 proc.). Jednak jako koalicja potrzebują 8 proc., by wejść do Sejmu.

Na piątym miejscu z 5-proc. poparciem plasują się NowoczesnaPL Ryszarda Petru (spadek o 3 pkt proc. - do poziomu 5 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian).

KORWiN i Razem poza Sejmem

Progu wyborczego nie przekroczyłyby partia KORWiN (4 proc., wzrost o 1 pkt proc.) i Partia Razem (1 proc.). Pozostałe 4 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA 15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca dwóch pełnoletnich osób.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: