RMF: Prokuratura wystąpiła o cofnięcie pozwolenia na broń Grabarczykowi i Selidze

Z wnioskiem do Prokuratury Generalnej o cofnięcie pozwolenia na broń byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi oraz posłowi Dariuszowi Selidze wystąpiła prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim - podaje RMF FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPod koniec kwietnia Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Policjanci z Łodzi mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów.

Kilka dni później Grabarczyk złożył dymisję z funkcji ministra sprawiedliwości . - Grabarczyk wyjaśniał, że nie czuje się winny naruszenia prawa i czeka na ustalenia śledztwa. Bardzo mu zależy, żeby ta sprawa była zamknięta - powiedziała ówczesna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Były minister sprawiedliwości wydał w tej sprawie oświadczenie, które zostało opublikowane na stronie internetowej resortu. Zapewnia w nim, że nigdy nie wpływał na decyzje procesowe prokuratury .

Wśród polityków, którzy otrzymywali pozwolenia na broń bez dopełnienia procedur, miał być także poseł PiS Dariusz Seliga.

Zobacz wideo

3Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: