TVN24: Zjednoczona Lewica dzieli wyborcze "jedynki". Miller w Gdyni, Palikot w Lublinie

TVN24 informuje nieoficjalnie, że TR i SLD zaczęły układać wspólne listy wyborcze. Wiadomo też, kto obsadzi pierwsze miejsca na niektórych listach: m.in. w Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Oficjalnie o podziale miejsc na listach koalicja Zjednoczonej Lewicy ma poinformować w weekend. Jednak już teraz TVN24 zdradza niektóre szczegóły porozumienia zawartego między SLD a Twoim Ruchem.

Reporterzy stacji dotarli do informacji na temat obsady tzw. jedynek, czyli pierwszych, najbardziej prestiżowych miejsc na listach wyborczych w kilku polskich miastach - część z nich przypadnie SLD, część politykom TR.

Z pierwszego miejsca w Gdyni kandydować będzie Leszek Miller, a Joanna Senyszyn w Gdańsku. Z kolei Katarzyna Piekarska wystartuje w okręgu podwarszawskim. Znana jest także obsada jedynek w Płocku, Toruniu i Olsztynie - miejsca te przypadną odpowiednio Włodzimierzowi Czarzastemu, Jerzemu Wenderlichowi i Tadeuszowi Iwińskiemu. Liderem listy wrocławskiej będzie Wincenty Elsner, łódzkiej - Dariusz Joński, a w Sosnowcu jedynka przypadnie Krzysztofowi Gawkowskiemu.

Twój Ruch może zaś liczyć m.in. na prestiżowe pierwsze miejsce w stolicy - dostanie je Barbara Nowacka. Inne jedynki, które przypadną Twojemu Ruchowi, to Lublin (Janusz Palikot), Bydgoszcz (Kazimiera Szczuka), Poznań (Ewa Wójciak) i Chełm (Michał Kabaciński).

Jak podaje TVN24, jedno pierwsze miejsce dostanie też ktoś z trójki reprezentującej Ruch Wolność i Równość - Wanda Nowicka, Robert Kwiatkowski, Jan Hartman.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: