Krzysztof Kowalewski znieważył Jarosława Kaczyńskiego? Ryszard Nowak donosi do prokuratury

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, na którego czele stoi Ryszard Nowak, złożył doniesienie ws. znieważenia Kaczyńskiego przez znanego aktora - informuje Rp.pl. Chodzi o słowa o "obłąkaniu? lidera PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków, dla których były premier Jarosław Kaczyński to obrońca wielu pozytywnych idei i wartości oraz wzór prawowitego człowieka i polityka" - cytuje pismo podpisane przez Ryszarda Nowaka " Rzeczpospolita "na swojej stronie internetowej.

Jak doszło do rzekomego znieważenia? Chodzi o wywiad, którego znany aktor Krzysztof Kowalewski udzielił portalowi Wp.pl w 2014 roku. - Jak patrzę na Jarosława Kaczyńskiego, to widzę człowieka obłąkanego. Bardzo mu współczuję, ale bardziej tym, których dotyka swoimi działaniami - powiedział wówczas Kowalewski. Mówił też m.in. o tym, że PiS kojarzy mu się z PZPR.

Zdaniem Ryszarda Nowaka słowa Kowalewskiego były zniewagą i podpadają pod artykuł 216 § 2 Kodeksu karnego.

Nowak i jego Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą w przeszłości pozywał także Adam "Nergala" Darskiego - chodziło o podarcie przez niego Biblii na scenie podczas koncertu zespołu Behemoth. Później to z kolei Darski pozywał Nowaka, ponieważ ten drugi nazwał go w wywiadzie "przestępcą" .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: