Kulisy24: Zjednoczona Prawica zgłasza poprawki napisane przez lobbystów. Poseł zawieszony

Poseł Andrzej Dąbrowski zgłosił w Sejmie poprawkę do ustawy antylichwiarskiej napisaną bezpośrednio przez lobbystę reprezentującego firmy pożyczkowe - twierdzi portal Kulisy24.com. Jarosław Gowin zawiesił jego członkostwo w partii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak twierdzą Sylwester Latkowski i Michał Majewski w portalu Kulisy24.com , poseł Andrzej Dąbrowski z klubu parlamentarnego Zjednoczona Prawica, członek Polski Razem Jarosława Gowina, zgłosił z ramienia klubu poprawkę do ustawy antylichwiarskiej, która została rzekomo napisana bezpośrednio przez lobbystę. W piśmie, które jest jednoznacznie korzystne dla jednej z grup firm, których dotyczyć miałyby zmiany, jako autor pliku zapisany miał być bowiem Łukasz Gębski ze Związku Firm Pożyczkowych, reprezentujący między innymi największego w Polsce dostawcę tzw. "Chwilówek", czyli firmę Vivus.

Poprawka ta trafiła do Sejmu podpisana przez wiceszefa klubu ZP Arkadiusza Mularczyka z zaznaczeniem, że do jej zgłoszenia wyznaczono właśnie Dąbrowskiego.

Mularczyk twierdzi, że jest zaskoczony informacjami portalu. Z kolei na Twitterze Jarosław Gowin obiecał, że sprawa zostanie wyjaśniona "do bólu".

"Do wyjaśnienia sprawy poseł Dąbrowski jest zawieszony jako członek PRJG. Jeszcze dzisiaj wyda oświadczenie. Po zapoznaniu się z nim władze partii podejmą następne kroki. Wyjaśnimy rzecz do bólu" - stwierdził.

Na koncie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pojawiła się z kolei informacja o tym, że partia domaga się od Polski Razem "pilnego zwołania klubu i wyjaśnienia sprawy posła Dąbrowskiego".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: