Senat przyjął ustawę o in vitro. Przeciwko dziewięciu senatorów PO. Zobacz, kto jak głosował

Senatorowie większością 46 do 43 głosów przyjęli ustawę o leczeniu niepłodności. O wyniku głosowania zadecydowały głosy trzech senatorów niezależnych, którzy byli za ustawą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSenat przyjął ustawę o in vitro. Za głosowało 43 senatorów PO oraz trzech niezależnych - Marek Borowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Kazimierz Kutz. To ich głosy zadecydowały więc o przyjęciu ustawy o leczeniu niepłodności.

Aż dziewięcioro senatorów Platformy zagłosowało przeciwko przyjęciu ustawy o in vitro. Wśród nich była między innymi senator Helena Hatka, która zgłaszała szereg poprawek do ustawy.

W klubie parlamentarnym PSL, w skład którego wchodzi dwóch senatorów, Józef Zając zagłosował przeciw, a Andżelika Możdżanowska nie uczestniczyła w głosowaniu.

Przeciwko ustawie byli też wszyscy obecni w parlamencie senatorowie PiS, dwaj z senatorów niezależnych oraz reprezentant Zjednoczonej Prawicy.

Lista senatorów, którzy głosowali przeciwko ustawie o in vitroLista senatorów, którzy głosowali przeciwko ustawie o in vitro Gazeta.pl

Po przyjęciu przez Senat ustawa trafi do prezydenta. Ten może ją podpisać, skierować do Trybunału Konstytucyjnego lub odmówić jej podpisania.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: