Pamiętacie 9-letniego Daniela, który po zmroku odrabiał lekcje pod McDonaldem? Właśnie otrzymał pomoc

Zdjęcie dziewięcioletniego Daniela E. Cabrery z Filipin po raz pierwszy pojawiło się w sieci 23 czerwca. Umieściła je na swoim Facebooku studentka Joyce Torrefranca. Zdjęcie w ciągu zaledwie tygodnia obiegło świat. Dzięki temu chłopak otrzymał pomoc.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas O Danielu pisaliśmy tydzień temu. Dziewięciolatek spał z pięciorgiem rodzeństwa na stoisku, w którym jego mama sprzedaje jedzenie. Ich dom spłonął parę lat temu. Na stoisku nie ma prądu, ale za to są ławki dla klientów. Gdy zapadał zmrok, Daniel brał ławkę i zanosił na parking przy McDonaldzie, by odrobić lekcje przy świetle.

Po tym, jak zdjęcie trafiło do sieci, telewizja ABS-CBN zaprosiła chłopca i jego matkę do studia. Opowiedzieli swoją historię. Jego matka Christina Espinosa przyznała, że zarabia zaledwie 1,7 dolara dziennie. Potem, w stacji radiowej Teleradio, chłopiec wyznał, że w przyszłości chce zostać policjantem. Mówił też, że w przerwach od nauki lubi rysować. Najbardziej Supermana.

 

Po tym wystąpieniu filipiński polityk Samuel Pagdilao przyznał chłopcu stypendium, a matce dofinansowanie do otworzenia własnego zakładu. Otrzymali również wsparcie od pracownika socjalnego.

Studentka, od której zdjęcia wrzuconego do sieci wszystko się zaczęło, napisała na Facebooku: "Nie sądziłam, że zwykłe zdjęcie może coś zmienić".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: